Olga Stehlíková

Olga Stehlíková (*1977) vystudovala bohemistiku a lingvistiku na FF UK v Praze. Působí jako nakladatelská i časopisecká redaktorka, editorka a literární publicistka. Byla editorkou literární revue Pandora a redaktorkou literárního on-line Almanachu Wagon, připravuje magazín Tvaru on-line Ravt. Moderovala dva pravidelné pořady věnované literatuře na stanici Český rozhlas – Vltava.

V r. 2014 vydalo nakl. Dauphin její básnický debut Týdny, za který r. 2015 získala cenu Magnesia Litera za poezii. Sbírka Vejce/Eggs (Dueta) vyšla v unikátní úpravě v listopadu 2017 spolu se stejnojmennou LP deskou s hudbou Tomáše Brauna napsanou na vybraná dvojverší z této sbírky. S básníkem Milanem Ohniskem napsala pod pseudonymem Jaroslava Oválská sbírku společných básní Za lyrický subjekt (Druhé město 2018). V témže roce publikovala svou druhou řadovou sbírku Vykřičník jak stožár/Portréty (Perplex 2018). Environmentálně laděná poema O čem mluví matka, když mlčí, v níž hovoří k lidem Země, vyšla knižně v nakladatelství Dobrý důvod (2020). Její básně byly přeloženy do sedmi jazyků.

Povídky publikovala v časopisu Host a Dobrá adresa, na stanici ČRo Vltava a v charitativní publikaci Za oknem: 19 spisovatelů proti covid-19 (Prostor 2020).

Kniha pro děti Kluci netančej! vyšla v nakladatelství Portál na jaře 2019 s ilustracemi Lukáše Fibricha a pohádkový příběh Kařut a Řabach na podzim r. 2019 v nakl. Běžíliška s ilustracemi Barbary Šalamounové. V roce 2020 vyšla další kniha pro děti: Já, člověk (pův. název Katalog lidí, vydal Albatros).


(Foto: Jan Horáček)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace