Jakub Orel Tomáš

*1986 v Mladé Boleslavi
2006 maturuji na Gymnáziu Dr. Josefa Pekaře v MB
2009 odcházím ze studia Filosofie a Filmové vědy na Univerzitě Palackého v Olomouci a nastupuji na Fakultu Výtvarných Umění v Brně.
Performer, student 6. ročníku atelieru Performance u Prof. Tomáše Rullera.

Vystupuji jako Poetický bard Král Doubek, pod stejným jménem jsem vydal samizdatově už 4. CD. Dále jako Kapitán Pejsek v Brněnské magic rockové performance kapele Durkheimdolls, jsem frontman mladoboleslavské psychedelic rockové 3. Kultury. Věnuji se psaní poesie (sbírka Veget, samizdatově 2011, sbírka 1975, Ears and Wind Brno 2017), amatérské černobílé fotografii, asambláži a dřevěným objektům.

Video a digitální fotografie jsou v současnosti nejjednodušší a nejsamozřejmější způsob, jak odvyprávět nějakou událost širokému publiku. Využívám je jako dokument akcí, které připomínají improvizovaný materiálový tanec, rituální tanec. Fotografie často posouvají význam k hutnému symbolismu. Ocitám se na pozici „body a land“, kdy jednoduchým gestem zakouším materialitu krajiny, rozšiřuji své tělo jako součást krajiny, zajímá mě její eticko-historická kvalita. Celou řadou prací pak reaguji na vztah kultury a přírody, pohybuji se v hraničních oblastech. Směřuji k historické (prehistorické), či antropologické jednotě.

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace