Aleš Novák

Ve své tvorbě dlouhodobě vychází z motivu krajiny, ve které nachází východisko pro různé série obrazů, tisků a kreseb.

Zobrazit více...

Obrazy se vyznačují syrovostí, často pocitem určité transformace, dramatu. Co se týče této malířské tvorby, pohybuje se na hraně realismu a abstrakce. Jde mu o vyjádření určité esence krajiny. Nejde však ale o krajinu samotnou, ale spíš o existenciální vjem, který je pro Aleše Nováka s krajinou úzce spojen. Kromě malířské tvorby se dále věnuje soše, která pro autora představuje mimo jiné také jakési krajiny, vytváří občasné instalace, objekty apod., v nichž se mimoděk zrcadlí rovněž témata související s krajinou.

Autor je součástí skupiny KARAVANA, která každoročně pořádá malý festival s názvem TAKE CARE v návaznosti na encykliku papeže Františka LAUDATO SI, týkající se péče o krajinu.

Odkazy

Deštník naruby (2020)

Landscape festival, Žižkov

Instalace se dotýká tématu nedostatku vody v přírodě. Deštníkem se chráníme proti dešti, ale neměli bychom si ho (déšť) naopak chránit?

Zobrazit více...

foto: Michal Barbuščák 

Mural - LES (2020)

Návrh pro mural na tramvajovou točnu Nádraží Hostivař.

Zobrazit více...

Stékající špína, kterou posléze proměním v les. Náznak naděje v naší době beznaděje.

Zahrádka (2019)

výstava  30 let svobody na vlastní kůži, Galerie v Revoluční

Zobrazit více...

Z umělých květin, zasázených do betonové desky a koberce jsem vytvořil malou "zahrádku", přes kterou museli návštěvníci výstavy procházet a mimo jiné ji chtě nechtě tak trochu pošlapat. Ekologie, která dost lidí už štve.

Drůzy (2018)

ART WEEK LIBEREC

Zobrazit více...

rie těchto tří soch navazuje na mou diplomovou práci (o nestálosti srdce a o Bohu jako posledním cíli). Jedná se o jakési architektonické, jakoby časem zarostlé fragmenty, plné různých neidentifikovatelných částí

Fetiše (2018)

Komunitní zahrada Izrael

Zobrazit více...

rie objektů v komunitní zahradě v Jeruzalémě - objekty veskrze z přírodních materiálů, jakési "fetiše", či pseudo-rostliny, zasazenéímo mezi flóru. Inspirace domorodými národy, jakási symbióza s přírodou.

Lavičkové sochy

Instalace v rámci festivalu v Trutnově

Zobrazit více...

Využití starých laviček, jednoduchým způsobem k novým účelům. Namísto likvidace starých laviček a nahrazení novými - znovuobjevení možností starých laviček, povýšení na sochy.

Spreje

Vytvářím melancholické obrazy pomocí formálního napětíírodnin a geometrie. 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace