Ondřej Navrátil

Ondřej Navrátil (* 1980) studoval výtvarnou výchovu a dějepis (Pedagogická fakulta MU), dějiny umění (Filosofická fakulta MU) a v ateliéru environmentu (Fakulta výtvarných umění VUT). Působil v učitelských pozicích a nyní přednáší dějiny umění na Katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty MU. Roku 2011 založil s přáteli galerii OFF/FORMAT v Brně, kde dodnes působí jako jeden z kurátorů.

Dlouhodoběji se odborně zabývá průsečíkem environmentální problematiky a českého umění. Plodem tohoto zájmu je kniha Zelené ostrovy. České umění ve věku environmentalismu 1960-2010 (MU, 2017) nebo výstava Resuscitace a amputace (OFF/FORMAT, 2016), kterou doprovodil stejnojmenný katalog. S přáteli (Petr Kovář, Marta Kovářová, Magda Navrátilová Garguláková) vytvořil a vydal komiksové publikace popularizující dějiny umění To bych zvládl taky. Umění moderny v komiksech (MU, 2016) a To je starý. Umění středověku v komiksech (Dexon Art, 2019).  

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace