Václav Janoščík

Václav Janoščík (*1985) je pedagogem, teoretikem i kurátorem, nebo také filosofem a hráčem online her. Skrze různorodé aktivity – od pedagogické činnosti v nejširším smyslu, přes přípravy výstav, vydávání knih (např. Objekt (2015), Reinventing Horizons (2016), Mysl v Terénu (2018)), až po objíždění československých regionů s přednáškami a diskusemi – se snaží šířit a demokratizovat současné myšlení i umění. Například ve své autorské knize Nespavost (2018) otevírá v osobní perspektivě řadu problémů dneška – od psychologicko-ekonomického tlaku na tempo našich životů až po vliv sociálních medií na náš jazyk a pozornost.

Odkazy

Texty autora:

S T. J. Demosem o umění a politické angažovanosti

V rámci letošního [2016] Fotograf Festivalu se v Národní galerii v Praze uskutečnila přednáška amerického teoretika umění a vizuální kultury T. J. Demose. Při této příležitosti s ním Václav Janoščík hovořil o jeho publikacích a výstavních projektech, o jeho pohledu na politickou angažovanost skrze uměleckou tvorbu, o současných výzvách v rámci umění, politiky a ekologie či o aktuálním zájmu o materialismus a posthumanistické přístupy v umění i filozofii. 

Více...


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace