Tereza Špinková

Tereza Špinková (*1986) je teoretička, kurátorka a publicistka. Po studiu teorie umění na UMPRUM pracovala především pro kulturní a neziskové subjekty. Ve své kurátorské praxi pracuje s projekty především v negalerijním prostředí – organizovala pravidelné výstavy v areálu zámku Valeč a založila venkovní galerii Dreamland  v pražské Libni. V současnosti pokračuje na doktorátu na Katedře environmentálních studií na FSS MU v Brně, kde se zabývá především vztahem lidských a mimolidských entit a jejich znázorňování v současném umění v kontextu environmentálních teorií.

Zobrazit více...

Kromě kurátorské činnosti pracovala čtyři roky v organizaci Cesta domů, kde stála u zrodu pravidelných dobročinných aukcí. Dále založila a vedla dobročinné obchody Cesta domů a také pracovala jako výtvarná redaktorka ve stejnojmenném nakladatelství. Práce pro dobročinné obchody ji vedla k zájmu o problematiku textilního odpadu, o kterém napsala články např. pro Sedmou generaci a tištěná čísla Material Times. 

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace