Michaela Horynová

Michaela Horynová (* 1989) je básnířka a webeditorka. V roce 2015 jí vyšla básnická sbírka V zahradách. Žije v Hradci Králové.


Environmentální témata se v její tvorbě začala vynořovat po přesunu do Brna, kde si naplno uvědomila svůj vnitřní rozpor: slabost pro městské krásy hnusu versus touha po „návratu“ k přírodě. Díky studiu genderových studií se seznámila s myšlenkami ekofeminismu a ekofeminismem se zabývala i při navazujících environmentálních studiích. Také proto zasvětila diplomovou práci spisovatelce a myslitelce Anně Pammrové, v jejíž tvorbě se právě paralely mezi útlakem žen a přírody objevují.


Ve své tvorbě se Horynová pohybuje především městskou krajinou. V zahrádkářských koloniích, parcích, městských lesích, u slepých ramen řek či na polních cestách hledá pro sebe a nově i pro svou dceru idylické místo, tichý úkryt v podrostu ve stínu stromů, kam nedosáhnou umrtvující výdobytky civilizace.

Odkazy

Texty autora:
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace