Chemické divadlo

Profesionální divadelní soubor hledající alternativy ke světu řízenému korporacemi a koncerny. Jsme divadlo experimentální, reaktivní, angažované a s existenciálním ponorem. Naše inscenace se vyznačují originalitou dramaturgie i inscenační poetiky. Vždy vycházíme z nedramatických, „poetických" předloh a směřujeme ke svébytné autorské poetice zkoumající labyrinty lidského podvědomí a snů. 

Zcela nezaměnitelný je především výběr témat, která se dotýkají jak skrytých stránek lidské psychiky, tak vztahů mezi jednotlivcem a společenstvím, kulturou, spiritualitou, přírodou a civilizací. S rostoucí naléhavostí si uvědomujeme téma současné klimaticko-ekologické krize a v naší tvorbě usilujeme o jeho reflexi v širokých sociálních, politických, existenciálních i estetických souvislostech.

Umělecký šéf, autor a režisér Vojtěch Bárta divadlo založil v roce 2013 v návaznosti na starší projekty realizované zejména se scénografkou Janou Hauskrechtovou. Na tvorbě Chemického divadla se od té doby podílela zhruba stovka tvůrců nejrůznějších divadelních profesí. V letech 2014–2019 jsme byli rezidenčním souborem Venuše ve Švehlovce, později jsme své aktivity směřovali do více prostor, které si často vybíráme a oslovujeme pro konkrétní realizace (Invalidovna, Punctum-Krásovka, prostor39, Lužický seminář...).

Chemické divadlo má na svém kontě několik set odehraných repríz celé řady titulů. V současnosti (2023) máme na repertoáru inscenace těžba snůgomora ekocidana houbydo tmy a kameny úrazu.

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace