Tři Ocásci

Jsme sociální družstvo Tři Ocásci. Provozujeme veganský komunitní prostor Základna a nakladatelství Nevim.

V komunitním prostoru poskytujeme místo ke schůzkám spřátelených kolektivů, pořádáme akce, koncerty a setkávání a někdy také vegansky vaříme. Veškerý provoz Základny je na dobrovolnické bázi, protože nám nejde o generování zisku, ale o zprostředkování zajímavých názorů, o bytí spolu, vzájemnou pomoc a dosahování společných cílů. V prostorách Základny sídlí naše knihovna Ká s osvobozující literaturou na téma jako: gender a feminismus, anarchismus, filosofie, historie, DIY, ekologie, sociologie, ekonomie a další. Své zázemí tu má i ocásčí Podzemní univerzita, která nabízí kurzy od lidí, kteří se chtějí podělit o to, co se v životě naučili, kroužky pro setkávání lidí s podobným zájmem, vzájemné učení i sdílení myšlenek a naslouchání nebo workshopy pro procvičování toho, co se učíme a chceme posílat dál. Nedílnou součástí Základny je také Distro koutek, kde naleznete v časopisy, knihy, ziny, brožury a také tašky a trika od různých malých vydavatelství, kolektivů a jednotlivců, kteří se snaží přinášet neotřelý, systémově-alternativní nebo kritický pohled na svět. Ve všech činnostech naší Základny se soustředíme zejména na témata anarchismu, feminismu, klimatické krize, alternativní kultury a ekonomických alternativ.

Nakladatelství Nevim se snaží vydávat literaturu, nebo klidně i pseudoliteraturu, která posiluje radikální imaginaci a antisystémový smysl pro humor. Název Nevim odkazuje na sokratovské pokrčení rameny nad marností snahy vědět úplně všechno a na ocásčí flow nikdy nekončícího posunu a návratu. A v neposlední řadě na zapatistické hnutí, které kráčí s otázkami společně a pomalu, protože cíl je daleko. Fungujeme od roku 2020 a zatím jsme vydali autorskou družstevní veganskou kuchařku Mrkev, láska, sojanéza, sbírku básní Růženec z ocele, brožuru Vzájemná pomoc: Jak v krizi upevňovat solidaritu a antiprůvodce láskou, sexem a vztahy Přepisovat pravidla.

Pokud byste u nás chtěli dobrovolničit či pořádat akci, ozvěte se nám na mail: zakladna@triocasci.cz.

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace