Remízek

Remízek sa skládá z rozmanité mozaiky tvůrců, které pálí témata sociální nerovnosti či environmentální krize. Snažíme se rozpouštět zažité hierarchické struktury a společně vytváříme kolektiv angažovaných a zapálených lidí. Mezi nejaktivnější členy momentálně patří Eliška Blauberová, Eduard Germis, Kryštof Zvolánek, Šimon Pešta, Adéla Kaiserová, Barbora Aradská, Vojtěch Sochor a Anastasia Bonadyha. Remízek je však daleko plnější a rozmanitější – na každém projektu je mnohem více tvůrců, kteří neúnavně hledají a natáčejí současná sociální a ekologická témata v české krajině luhů a hájů, remízků či přehrad, silnic a měst.

Naše motivace vychází z přirozené empatie a odhodlanosti věnovat maximum svého času a profesních dovedností do vytváření příběhů, které lidem přibližují komplikované společenské dění. Skládáme audiovizuální portfolio z vlastní filmové a reportážní tvorby nebo pomocí spoluprací s diverzním spektrem neziskové, vzdělávací a kulturní sféry, protože jedině společně máme sílu měnit systémový status quo. 

web: https://www.remizek.org/

YT: https://www.youtube.com/@remizek

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace