Jolana Havelková

Jolana Havelková je česká fotografka, vizuální umělkyně, pedagožka a kurátorka výstav.

Zobrazit více...

Vystudovala Institut tvůrčí fotografie na Filozoficko-přírodovědecké fakultě při Slezské univerzitě v Opavě (MgA.). Ve své tvorbě často pracuje s fotografií. Je autorkou konceptuálních projektů a sociálně-uměleckých akcí. Často spolupracuje s umělci z jiných oborů (především s muzikanty a zvukovými umělci). Důležitým principem v jejích dílech je procesuálnost, prolínání médií, experiment, využívá také časosběrný způsob práce. Náměty se v její tvorbě v průběhu let mění, některé se ale objevují průběžně v nových kontextech (všední situace, okolní dění, paměť, deník, osobní archeologie). 

Odkazy

Naleziště (2022)

V souboru Naleziště autorka pracuje s místem, s otisky (fotogramy) nálezů na vybraných   archeologických nalezištích. V jednotlivých obrazech se artefakty z dávné minulosti objevují nezřetelně, nebo konkrétně. Autorka je propojuje  s topografickými záznamy či  kresbami naznačujícími místo archeologických nalezišť. Kříží a sestavuje roviny těchto záznamů, prostupuje časem, vytváří subjektivní pohled na dané místo s odkazem na rodinný archiv.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace