ARTWALL GALLERY

Galerie Artwall si klade za cíl podporovat pronikání současného umění do mimogalerijního prostředí. Je umístěna v monumentálních výklencích v opěrné zdi na nábřeží Vltavy pod Letenskými sady v Praze. Kurátorkami galerie jsou Lenka Kukurová a Zuzana Štefková. Program galerie Artwall se dlouhodobě tematicky zaměřuje na společenské a politické otázky – svobodu a demokracii, ekologii, feminismus, náboženství, práva sexuálních menšin, rasismus, xenofobii, bezdomovectví atd.

Zobrazit více...

Galerie Artwall je součástí sítě feministických uměleckých institucí, hlásí se k ekologickému manuálu pro kulturní instituce: http://umeniproklima.cz/manual-pro-kulturni-instituce-v-dobe-klimaticke-zmeny/ a je součástí Klimatické koalice.


Mezi projekty s tématikou ekologie patřily výstavy Rudolf Sikora: Země se nesmí stát mrtvou planetou (2018); Petr Zewlakk Vrabec: Klima revoluce (2019); Jaap Scheeren: Katastrofa (2020); Ekobuňka AVU: Vlastenecká klimaagitka (2020), nebo Anna Beata Háblová: Nevýslovný (2021).


Neméně důležité jsou v tomto kontextu doprovodné programy a akce. Galerie Artwall podpořila stávkující studenty Fridays for Future a vstoupila do stávky prostřednictvím přelepení výstavy Jána Triašky: Live Long and Prosper (2019).


V roce 2020 vyhlásila Galerie Artwall otevřenou výzvu nazvanou „Návrat k normálu není možný“, v níž se zaměřila na téma proměny společnosti po pandemii COVID-19. Výzva upozorňovala na skutečnost, že způsob života, který naše společnost považuje za normální, je ve vztahu k naší planetě jednoznačně destruktivní a mohl by vést ke globálnímu kolapsu. Kurátorský tým galerie ve výzvě zdůrazňoval, že v předešlé normalitě nebylo nic racionálního nebo nezbytně nutného a že by návrat ke špinavé budoucnosti byl promarněnou šancí.


úvodní fotografie: Z výstavy Petra Zewlakka Vrabce: Klima revoluce, foto: Martin Micka

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace