Petra Janda (za svobodna Skořepová) studovala v Ateliéru intermediální tvorby Tomáše Vaňka na pražské AVU a v Ateliéru sochařství Tomáše Hlaviny. Multimediální autorka se pohybuje napříč spektrem tvorby, edukace a osvěty, ovšem vždy se jí jedná o vztah člověka k environmentální problematice, udržitelnému způsobu vývoje okolního světa a zlepšení prostředí jak vnějšího, tak vnitřního, psychického. Vnímá úzkou propojenost vnitřních procesů a jejich vztah k ovlivňování okolního světa. Její site-specific instalace nebo objekty se zabývají zachováním přírodních procesů a života. Ve své tvorbě ekologii vyjadřuje nejen ochranitelskými motivy a těmi veskrze ženskými, ale také je vnímá jako způsob mezilidské komunikace. Její tvorba reaguje na současný život v otevřenosti, neurčitosti, křehkosti a tajemství a předkládá příběh života, včetně komunitních projektů, aktivismu, ale i pradávných mýtů a vnitřní spirituality. Často reaguje na odkaz přírody a krajiny feminy, kde je čas ritualizovaným cyklem Ženy a jejího života, ovšem zároveň se nachází v bezčasí transcendence.
Často pracuje s přírodními materiály jako je papír, hlína - keramika, sláma, ale také s recyklovanými materiály, nebo kusy určenými k likvidaci – mezi nimi sklo, sádra nebo silikon.
Vztah k papíru jako základnímu vyjadřovacímu prostředku nalezla díky bakalářskému studiu v ateliéru Kniha a tvarování papíru na Fakultě umění a designu Ladislava Sutnara ZČU v Plzni, kde se poprvé projevil vztah člověka a přírody jako nekonfliktní autorská výpověď.
Petra Janda založila eko buňku AVU a je zakladatelkou multidisciplinární webové platformy a databáze Artbiom.cz.