Tereza Nováková

MgA. Tereza Nováková (1985) vystudovala Dějiny křesťanského umění na Katolické teologické fakultě UK v Praze a Kurátorská studia na Fakultě umění a designu UJEP v Ústí nad Labem, kde pokračuje v doktorském studiu. Pracovala a spolupracuje s galeriemi v Ústí nad Labem, Pardubicích a v Praze. Je spoluorganizátorkou dalších kulturních aktivit (zvláště provozování výstavního prostoru Na Kalvárii – Kompot, z.s., Uměleckého symposia V zahradách, Wooden Web, Asociace užité grafiky a grafického designu, festival Take Care, Public Space Lab).


Od roku 2019 spolupracuje s Artbiom.cz – připravuje výstavy a dočasné intervence, spolupracuje na databázi i grantové politice, účastní se diskusí. Od roku 2021 částečně pracuje na pozici koordinátorky participace na Odboru rozvoje a péče o veřejný prostor Městské části Praha 7.


Zabývá se způsoby prezentace umění ve veřejném prostoru, ale i ve významově zatížených prostorech, současným environmentálním projevem v České republice a tématem spolupráce.

Odkazy

Texty autora:

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace